Стартувала всеукраїнська акція «Зупинимо інсульт разом» за підтримки фармацевтичної компанії «Nycomed: a Takeda Сompany»

01.12.2011

Всеукраїнська акція «Зупинимо інсульт разом»

1 грудня 2011 року відбулася прес-конференція, присвячена старту всеукраїнської акції «Зупинимо інсульт разом», що реалізується за підтримки фармацевтичної компанії «Nycomed: a Takeda Сompany». Акція являє собою серію заходів, метою яких є актуалізація проблеми поширення серцево-судинних захворювань та інформування українців про фактори ризику розвитку інсульту.

«Внаслідок інсульту щорічно помирає близько 45 тис. жителів країни, тобто 92,2 на 100 тис. населення. Це майже у 2 рази вище, ніж у розвинених країнах Європи. Крім того, в зоні ризику в Україні знаходяться 11,5 млн осіб. Тобто інсульт загрожує кожному четвертому українцю, і ця загроза може бути фатальною», – повідомила Тамара Сергіївна Міщенко, доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Головний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Неврологія».

За результатами дослідження про інформованість населення у віці 30-50 років про цереброваскулярні симптоми, проведеного GFK Ukraine спеціально для «Nycomed: a Takeda Company» у листопаді 2011 року, стало відомо, що українці погано орієнтуються у факторах розвитку інсульту, його симптомах та способах профілактики хвороби. З'ясувалося, що понад 67 % респондентів не знають, як саме потрібно контролювати стан свого здоров'я, аби запобігти інсульту. Слід відзначити, що за допомогою попередніх освітніх кампаній вдалося донести до громадськості важливість контролю рівня артеріального тиску. Проте українці ще недооцінюють важливість інших чинників, що призводять до інсульту: підвищеного рівня цукру і холестерину в крові, неправильного харчування, нерегулярних фізичних навантажень.

Віктор Корж, народний депутат ВР України, екс-міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту зазначає: «Результати дослідження GFK Ukraine ще раз підтвердили, що поряд із реформуванням системи охорони здоров'я необхідно впроваджувати принципи здорового способу життя: хтось повинен нести відповідальність за формування здорового покоління».

У рамках програми «Зупинимо інсульт разом» протягом грудня 2011 року буде працювати всеукраїнська гаряча лінія. Зателефонувавши за номером 0-800-210013 (дзвінки з усіх стаціонарних телефонів безкоштовні), можна буде отримати консультацію щодо факторів ризику, симптомів інсульту, а також невідкладних дій у разі появи цих ознак. У відділеннях Укрпошти Києва, Харкова, Сімферополя, Львова та Дніпропетровська будуть поширюватися інформаційні листівки про ознаки та методи профілактики інсульту. «Ми впевнені, що, реалізуючи довгострокові соціальні ініціативи, ми робимо свій внесок у розвиток української системи охорони здоров'я та поліпшення якості життя українців», – зазначив голова Представництва компанії «Nycomed: a Takeda Company» в Україні Євген Заїка.

 

На початок сторінки

Takeda Pharma